مقدمه


قوانین چارتر 118 تابعی از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین المللی ناظر بر خدمات قابل ارائه می باشد. از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به صورت آنلاین و لحظه ای امکان تغییر دارند، چارتر 118 حق تغییرات آنی در این قوانین را بر خود محفوظ می داند و نسخه قوانین بروز شده در بخش قوانین از طریق وب سایت چارتر 118 قابل دسترس برای کاربران و شرکت های همکار خواهد بود. مفاد و شرایط حاضر ممکن است در هر زمان اصلاح گردد. این مجموعه در مورد تمام خدمات مستقیم و غیر مستقیم خود صادق است. کاربر از طریق دسترسی، جستجو، استفاده از بستر چارتر 118 و یا درخواست هایی که به صورت غیر سیستمی انجام می شوند، تأیید می نماید که مفاد و شرایط مذکور در ذیل را مطالعه کرده و با آنها موافق است.

منبع اطلاعات ارائه شده در وبسایت چارتر 118، شرکای خارجی و شرکت های چند ملیتی همکار هستند که مسئولیت کامل بروز رسانی اطلاعات از قبیل نرخ ها، امکانات، تسهیلات و ... برعهده این شرکت ها می باشد و چارتر 118 صرفا یک واسط و نمایش دهنده اطلاعات است. اگرچه چارتر 118 همواره سعی در ارائه بهترین و کامل ترین خدمات، به مشتریان خود را دارد، اما بدیهی است مسئولیت صحت اطلاعات و کامل بودن آنها (از قبیل نرخ ها و شرایط) همواره بر عهده تامین کنندگان هتل می باشد و چارتر 118 هیچ مسئولیتی در قبال هرگونه اطلاعات نادرست و یا وقفه در وب سایت خود ندارد. همچنین این مجموعه کیفیت خدمات هتل، کیفیت غذا، رتبه و درجه هیچ هتلی را تضمین نکرده و مسئولیت بررسی امکانات فوق و مکان دقیق هتل بر عهده کاربر می باشد. کاربر می بایست از طریق سایت هتل و سایر منابع موجود، از مشخصات دقیق هتل اطمینان حاصل نماید. در صورت نارضایتی مسافر، علت آن پیگیری، و به هتل شرکای خارجی همکار اعلام می گردد. لازم به ذکر است که تضمینی برای پرداخت خسارت و یا جبران نارضایتی مسافر از سوی شرکت چارتر 118 وجود ندارد.

تمامی نرخ ها با در نظر گرفتن هزینه های رزرو اتاق، سرویس شارژ هتل و مالیات اتاق (مگر اینکه خلاف آن ذکر گردد) محاسبه شده اند و شامل سایر هزینه های جانبی سفر مانند هزینه استفاده از تلفن، اینترنت، نظافت و ... نمی باشد. پرداخت هزینه های مربوط به استفاده از خدمات فرعی نظیر سرویس های تسهیلاتی (تماس تلفنی، سرویس رختشویی، گاو صندوق، سرویس اتاق، روزنامه، ضرر و زیان، خسارت و...) از طرف هتل تحت پوشش نرخ معین اتاق نبوده و بر عهده مسافر است. نرخ ها در چارتر 118 شامل مالیات نیز هستند ولی در صورت وجود قوانین خاص مالیاتی، چارتر 118 هیچ گونه مسئولیتی در قبال پرداخت آن ندارد. برای مثال طبق قانون شهر ابوظبی، هر مسافر به ازای هر شب اقامت در هتل های این شهر می بایست مبلغ 15 درهم به عنوان مالیات در بدو ورود و به صورت نقدی به هتل پرداخت کند. چنانچه چارتر 118 از این هزینه ها اطلاع داشته باشد متقاضی را هنگام رزرو در وب سایت مطلع می سازد.

قانون لغو هر هتل در هنگام ارائه اتاق طی فرآیند رزرواسیون و همچنین در هنگام دریافت واچر قابل مشاهده بوده و ثبت نهایی اتاق، مستلزم مطالعه و پذیرفتن سیاست ها و قوانین هتل مربوطه می باشد. لغو رزرو در سایت چارتر 118 فقط به صورت آنلاین انجام خواهد شد. لازم به ذکر است در صورت لغو اتاق، پس از کسر هزینه های کنسلی توسط هتل (در صورت وجود)، هزینه باقیمانده به حساب کاربری اضافه شده و متقاضی می تواند از آن برای رزرو های آتی استفاده نماید. در صورت نیاز به دریافت نقدی مبلغ مذکور، می بایست درخواست خود را در سیستم پشتیبانی ثبت نمایید. بدیهی است با توجه به تبادلات ارزی و کارمزد های مرسوم، مبلغ پس از کسر کارمزد ها به حساب کاربر واریز خواهد شد. همچنین با توجه به زمانبر بودن پروسه عودت نقدی ممکن است واریز وجه از چند ساعت تا چند روز به طول بی انجامد. چارتر 118 تمامی تلاش خود را برای تسریع این فرآیند انجام خواهد داد.

تغییرات در اطلاعات رزرواسیون به صورت سیستمی و توسط کاربر میسر نبوده و می بایست از طریق سیستم پشتیبانی، تغییرات مورد نیاز به چارتر 118 ارائه شود. همچنین ممکن است طبق قوانین هتل اعمال تغییرات امکان پذیر نباشد و یا شامل جریمه نقدی گردد که در این صورت هزینه های فوق بر عهده کاربر می باشد. بدیهی ست انجام تغییرات به صورت آنی و لحظه ای میسر نیست و ممکن است چند روز به طول بی انجامد. چارتر 118 هیچ ضمانتی در خصوص انجام حتمی تغییرات به کاربر نمی دهد.

چارتر 118 مسئول خساراتی است که متقاضی بدلیل اشتباه این مجموعه در انجام وظایف و تعهداتش متحمل گردیده است و موظف به جبران خسارات وارده تا سقف هزینه رزرواسیون می باشد. لازم به ذکر است که چارتر 118 و هیچ یک از مدیران، کارکنان و... هیچ گونه مسنولیت و تعهدی در قبال موارد زیر ندارند:
1- هر گونه ضرر و زیان و خسارت غیر مستقیم، ناشی از اجرای مجازات و یا ضرر و زیان تولید، افت درآمد، زیان قراردادی، ضرر و زیان وارده به شهرت
2- خطا و اشتباه مربوط به اطلاعات توصیفی (از جمله هزینه ها، شرایط و رتبه بندی)، هتل های ارائه شده در چارتر 118، و همچنین خدمات ارائه شده یا محصولات پیشنهاد شده توسط هتل
3- هر گونه خسارت (مستقیم یا غیر مستقیم)، ضرر و زیان کاربر، در رابطه با عدم توانایی استفاده و یا تاخیر وب سایت
4- مصدومیت فردی، فوت، خسارت به اموال و دارایی، یا سایر خسارات (مستقیم، غیر مستقیم، یا ناشی از اجرای مجازات)، ضرر و زیان کاربر، بدلیل نقض قانون، سوء رفتار تعمدی، قصور، عدم انجام کار، شبه جرم یا تعهد و مسئولیت (کلی یا جزئی) منسوب به هتل (کارکنان، مدیران، متصدیان، نمایندگان و شرکت های وابسته) از قبیل هر گونه لغو، رزرواسیون مازاد، اعتصاب، وضعیت فورس ماژور، یا هر رویداد خارج از کنترل دیگر

در هنگام جستجو و رزرو هتل، تعداد مسافران و مشخصات فردی آنها الزامی است. در صورت عدم تکمیل اطلاعات مسافران ممکن است اقامت آنها تایید نشده و یا مجبور به پرداخت جریمه شوند. اطلاعات تخت ها معمولا در قسمت اطلاعات اتاق ها درج می شود، اما دریافت سرویس های خاص یا اضافه ( نظیر تخت 2 نفره در اتاق، تخت کودک، 2 تخت جدا و سایر موارد مشابه ) تنها با ثبت درخواست در بخش پشتیبانی چارتر 118 قابل دسترسی است در غیر این صورت چارتر 118 هیچ مسئولیتی در قبال دریافت سرویس های فوق، هنگام ورود به اتاق ندارد.

در موارد نادر احتمال لغو رزرو اينترنتی بدليل اشتباهات هتل مانند مشاهده خرابی، بروز مشكلات در اتاق رزرو شده، مشکلات ارتباطی يا اشتباهات كارمندان رزرواسيون هتل، وجود خواهد داشت. در اين موارد، سایت چارتر 118 متعهد می‌شود که تمامی تلاش خود را در جهت رزرو هتل جایگزین، با شرایط و امکانات هتل قبل انجام دهد. در صورت عدم رزرو هتل جایگزین، صرفا وجه پرداختی به مسافر بازگردانده خواهد شد.